Az IC++ rövidítésben mit jelentenek a plusz jelek?

A pénzügyi szolgáltatásokban gyakran használnak rövidítéseket. Ilyen például az IC++ is, ami az interchange fee angol kifejezést takarja. Az első plusz itt a bankközi jutalékot jelenti, ami egy olyan díj, amit a kereskedő bankja vagy fizetési szolgáltatója fizet a kártyabirtokos bankjának az elektronikus fizetés után.

Mit jelent a második plusz?

Az elektronikus fizetési megoldások napjainkban hatalmas népszerűségnek örvendenek mind a terminálok, mind a webes szolgáltatások esetében. Ezért is fontos minden kereskedőnek gondoskodni a megfelelő megoldásról. A BizPay által kínált Worldline szolgáltatások minden vállalkozásnak segíteni tudnak. Vannak olyan díjak, költségek és kifejezések, amelyekre azonban fel kell készülni, ha valaki beleveti magát a fizetési módszerek világába. Ezek közé tartozik a már említett IC++, az interchange fee is.

A második plusz a kártyatársasági díjakat jelenti. Ezek olyan költségek, amelyeket a bankkártya-elfogadó pénzintézet vagy bank a tranzakció után a nemzetközi kártyatársaságok részére fizet. Ilyen például a Visa és a Mastercard is. A díj a kártyatársaságok költségeit fogja fedezni. A díj mértékét a nemzetközi társaságok fogják meghatározni.

A Visa és a Mastercard hasonló alapokon, sávos, fix összeget vagy százalékos arányt tartalmaz. Ezzel szemben az American Express sokkal összetettebb és komplexebb díjszabást alkalmaz, ami a tranzakció mértékén és a kereskedő kategóriáján alapszik. A díjat befolyásolhatja a kibocsátás és az elfogadás helye. Az európai kártyával Európában fizetni olcsóbb, mint más kontinens esetében.

Magyarországon a Visa és a Mastercard számít a két legnépszerűbbnek. Előbbi rendelkezik globálisan a legnagyobb hitelkártya-hálózattal, több, mint 3 milliárd forgalomban lévő kártyával. A Mastercardnak sincs miért szégyenkeznie, 2,5 milliárd kártyával áll a második helyen. Mindkettő vállalat számít fel díjat a tranzakciók után, ami általában a teljes vételár 0,22%-a.

Nagy különbségek vannak a szolgáltatások között

A Mastercard például határokon átnyúló díjat számít fel olyan tranzakciók után, amelyek során az egyik országban kibocsátott kártya egy másik országban történő vásárlásra használnak. Ez a díj országoktól függően akár magasabb is lehet. A Mastercard visszaterhelés-védelmi szolgáltatást is kínál, ami megvédi a kereskedőket a csalárd visszaterhelésekkel szemben, és megtéríti a felmerült veszteségeket. 

Melyiket válasszuk?

Az biztos, hogy Magyarországon a Visa és a Mastercard számít a két domináns szolgáltatónak. Az egyéb kereskedői díjakat is figyelembe kell venni. Egy teljes körű összehasonlításra, próbakalkulációkra mindenképpen szükség lesz, még mielőtt meghozzuk a döntést. Érdemes a plusz funkciókra, szolgáltatásokra és a biztonságra is odafigyelni. A legfontosabb, hogy a tranzakciók gyorsan, hatékonyan és megbízhatóan történjenek.

Kapcsolódó tartalmak

Mi a boldog párkapcsolat titka?

Mi a boldog párkapcsolat titka?

Ez az a kérdés, amelyre sokan keresik a választ, de valójában nincs olyan felelet, amely igaz lehet. Ahány szerelem, annyiféle módja van annak, hogy...

Az otthoni fagyikészítés előnyei

Az otthoni fagyikészítés előnyei

A fagyizás kellemes és finom tevékenység, a fagylaltkészítés pedig szórakoztató is lehet. Barátainkkal, családtagjainkkal is hozzákezdhetünk, és a...